Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Ruský súd zmrazil všetky aktíva Volkswagenu v krajine, uvádza Reuters

Zverejnené:

Upravené: 20. marca 2023 o 10:08

308

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Súd v Rusku zmrazil všetky tamojšie aktíva automobilky Volkswagen. Vyplýva to zo súdnych dokumentov, do ktorých nahliadla agentúra Reuters. Volkswagen je jednou z radu zahraničných automobiliek, ktoré pozastavili obchodné aktivity v Rusku po tom, čo západné krajiny uvalili na Moskvu rozsiahle sankcie kvôli agresii voči Ukrajine. S okamžitou platnosťou bol tiež zastavený vývoz vozidiel do Ruska.

Plnohodnotná ruská invázia na Ukrajinu mala finančné dôsledky na hospodárenie firmy. Volkswagen vo svojej výročnej správe minulý týždeň uviedol, že v súvislosti s rozhodnutím zastaviť obchodné aktivity v Rusku bolo už predaných mnoho jednotlivých spoločností a o predaji ďalších sa rokuje.

„Ako priamy následok rusko-ukrajinského konfliktu boli v sledovanom roku (2022) stanovené celkové náklady na asi dve miliardy eur,“ uviedla spoločnosť.

V auguste podnik vypovedal zmluvu s ruským výrobcom automobilov GAZ na výrobu vozidiel Volkswagen v továrni v Nižnom Novgorode. GAZ potom Volkswagen zažaloval. Ruská spoločnosť odhadla svoje straty z ukončenej zmluvy na takmer šestnásť miliárd rubľov.

Volkswagen sa tiež pokúša predať svoj montážny závod v Kaluge južne od Moskvy. Závod, ktorý má kapacitu 225 tisíc vozidiel ročne, v marci 2022 prerušil prevádzku. Montovali sa tu okrem iného aj vozidlá Škoda Octavia a Škoda Rapid. Predvlani bolo Rusko pre Škodu Auto druhým najväčším trhom.

Poľský minister obrany potvrdil odhalenie špionážnej siete Ruskej federácie

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA