Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Facebook končí s rozpoznávaním tváre, vymaže tak miliardovú databázu

Zverejnené:

Upravené: 9. novembra 2021 o 13:46

1087

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Facebook po novom vypne svoj systém rozpoznávania tváre, viac ako jednej miliarde používateľov. Dôvodom sú rastúce obavy z používania tejto technológie v spoločnosti.

Čítajte tiež: Do februára môže mať COVID-19 ďalších 500-tisíc obetí, varuje WHO

Oznámila to v utorok spoločnosť Meta Platforms, pod ktorú Facebook patrí, informuje agentúra AP.

Tento krok, ktorý ovplyvní viac ako miliardu používateľov, prichádza po zverejnení tvrdení bývalej dátovej analytičky Facebooku, že jeho produkty sú škodlivé pre deti a prispievajú k polarizácii spoločnosti v USA.

Prečítajte si tiež: Peter Sagan o prestupe do TotalEnergies: „Tím mi prejavil najviac rešpektu“

Viac ako tretina denných aktívnych používateľov Facebooku používa funkciu rozpoznávania tváre, na základe čoho je možné ich identifikovať. Odstránením tejto funkcie budú vymazané digitálne šablóny rozpoznávania tváre viac ako miliardy používateľov,“ uvádza vo vyhlásení Meta Platforms.

Táto zmena bude jedným z najväčších posunov v používaní rozpoznávania tváre v histórii tejto technológie,“ uviedol v utorok na blogu viceprezident pre umelú inteligenciu v spoločnosti Meta Jerome Pesenti.

Potraviny by mali zdražieť o desať až dvadsať percent

Facebook už dávnejšie obmedzil používanie funkcie rozpoznávania tváre, ktorú zaviedol pred viac ako desiatimi rokmi. Facebook v roku 2019 prestal používať softvér na rozpoznávanie tváre pri identifikácii priateľov používateľov na pridaných fotografiách, ako aj na automatické navrhovanie, aby svojich priateľov na fotografiách označili.

Generálny riaditeľ americkej spoločnosti Facebook Mark Zuckerberg minulý štvrtok oznámil, že jeho firma sa premenuje na Meta. Ide o súčasť jeho snahy obsiahnuť v názve spoločnosti svoju víziu virtuálnej reality pre budúcnosť, ktorú Zuckerberg nazýva „metaverzom“.

Agentúra AFP pri otázke premenovania spoločnosti na Meta upozornila, že všetky jej sociálne siete a aplikácie Facebook, Instagram či WhatsApp názov meniť nebudú. Ten zmení len materská firma.

Čítajte viac: Tarantino predáva 7 nezverejnených scén z filmu Pulp Fiction

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA