Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Princ Filip má infekciu a zostáva v nemocnici

Filipov najmladší syn, princ Edward, povedal, že jeho otec, ktorého hospitalizovali pred týždňom, sa cíti „oveľa lepšie“.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 2:24

132

filip
Princ Filip, foto: SITA/Adrian Dennis

REKLAMA

SITA

LONDÝN – Manžel britskej kráľovnej, princ Filip, ktorého v londýnskej nemocnici liečia z infekcie, sa cíti dobre. Buckinghamský palác v utorok vyhlásil, že 99-ročný Filip „sa cíti dobre a reaguje na liečbu, ale neočakáva sa, že v najbližších dňoch opustí nemocnicu“. Filipa hospitalizovali v súkromnej Nemocnici kráľa Eduarda VII. pred týždňom. Predstavitelia kráľovského dvora to označili za preventívne opatrenie.

Filipov najmladší syn, princ Edward, pre televíznu stanicu Sky News povedal, že jeho otec sa cíti „oveľa lepšie“ a čaká na prepustenie.

Filip, ktorý odišiel do dôchodku v roku 2017, sa len zriedka objavuje na verejnosti. Počas súčasného lockdownu platného v Anglicku sa Filip, známy aj ako vojvoda z Edinburghu, zdržiava s kráľovnou na hrade Windsor, ktorý leží západne od Londýna. Filip sa s Alžbetou oženil v roku 1947 päť rokov predtým, ako sa stala kráľovnou.

filip balony hospitalizacia

Balóny pred súkromnou Nemocnicou kráľa Eduarda VII., kde je hospitalizovaný princ Filip, foto: SITA/AP Photo/Frank Augstein

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA