Sociálne siete

COVID19

Do škôl poputuje päťtisíc digitálnych bezkontaktných teplomerov

Štátna tajomníčka ministerstva školstva Svetlana Síthová prebrala na pôde Ministerstva hospodárstva SR symbolický šek na 5-tisíc kusov bezkontaktných teplomerov, ktoré Slovenskej republike daroval taiwanský partner.

Zverejnené:

Upravené: 6. októbra 2021 o 17:34

406

ziak
Ilustračné foto, zdroj: Unsplash/Kelly Sikkema

REKLAMA

Tlačová správa

BRATISLAVA – Slovenská republika darovala Taiwanu 160-tisíc dávok vakcíny od spoločnosti Astra Zeneca. Taiwan Slovensku zasa venoval v čase vrcholiacej pandémie 700-tisíc rúšok a najnovšie aj 5-tisíc digitálnych bezkontaktných teplomerov, ktoré poputujú do škôl. Informuje o tom ministerstvo školstva na svojej stránke.

„Aj takýmto spôsobom sa riaditeľom a zamestnancom škôl budeme snažiť pomôcť v náročnej situácii. Napriek ťažkej dobe, v ktorej žijeme, som rada, že môžeme byť svedkami dobrých skutkov, ktoré nám dávajú nádej na jej spoločné zvládnutie,“ povedala štátna tajomníčka MŠVVaŠ SR pre národnostné školstvo, inkluzívne a celoživotné vzdelávanie Svetlana Síthová.

Napriek tomu, že s koronavírusom bojujeme už dlhé mesiace, rezort školstva naďalej odporúča dodržiavať v čo najväčšej možnej miere všetky preventívne opatrenia. „Naďalej musíme myslieť na to, že ide o zdravie – naše aj našich blízkych. Musíme preto stále poctivo dodržiavať princíp Ruky – Odstup – Rúško, dodržiavať izoláciu a testovanie, ak sa cítime byť chorí a zbytočne neriskovať šírenie nákazy. To platí pre naše domácnosti, zamestnanie, prevádzky a služby, no v našom rezorte, v prvom rade pre školy,“ dodala Síthová.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA