Sociálne siete

DOMOV

Na Slovensku došlo k aktu štátneho terorizmu, tvrdí Fico

Zverejnené:

Upravené: 12. decembra 2021 o 13:48

802

Zdroj: Facebook / Robert Fico

REKLAMA

Zdroj: Globalnews. SME

„Na Slovensku došlo k aktu štátneho terorizmu.“ V sobotu to povedal predseda Smeru-SD Robert Fico v súvislosti s kauzou videí z poľovníckej chaty.

Dopustiť sa ho mali vyšetrovatelia a prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry. Preto podáva trestné oznámenie, píše SME.

Fico tvrdí, že jeho práva boli „výrazne porušené“. Žiada tiež, aby boli nahrávky z chaty vymazané. Preto podáva okrem trestného oznámenia podáva aj podnet na Ústavný súd SR. Prípad označil ako nebezpečný z dôvodu, že od začiatku sa odpočúvanie dialo v súčinnosti s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Cieľom odpočúvania bolo podľa neho to, aby sa našli akékoľvek informácie ktoré by poslúžili na predĺženia väzby podnikateľa Miroslava Bödöra a bývalého policajného prezidenta Tibora G. Tomu Fico ponúkol spoluprácu so Smerom-SD. Tibor G. na tlačovej konferencii reagoval, že sa chce venovať najmä svojej obhajobe.

Miroslava M. odsúdil súd na vyše 11 rokov za mrežami, do väzenia zrejme však nevráti

Zo strany podozrivých a obvinených osôb bežnou súčasťou obhajoby podávanie trestných oznámení na prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry. V reakcii na trestné oznámenie, ktoré mal podať  Robert Fico v súvislosti s videami z poľovníckej chaty, to povedal špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

„Prokurátori ÚŠP budú aj naďalej vo svojej kompetencii posudzovať zákonnosť dôkazov v trestných veciach, ktoré dozorujú,“ povedal Lipšic s tým, že v trestných stíhaniach vedených pod dozorom ÚŠP sú prokurátori viazaní výlučne ústavou, zákonmi.

„Názory a predstavy politikov, ale ani iných orgánov presadzovania práva, ktoré v daných veciach nie sú príslušné konať a rozhodovať, Úradu špeciálnej prokuratúry nebude komentovať,“ dodal Lipšic.

Údajná hlava bratislavskej pozemkovej mafie trvá na svojej nevine

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA