Sociálne siete

COVID19

Podmienky lockdownu sa už príliš sprísňovať nemôžu, hovorí Matovič

Premiér v relácii V politike televízie TA3 povedal, že ešte dnes by mala zasadnúť vláda a rokovať o opatreniach, na ktorých sa zhodli odborníci v priebehu posledných štyroch dní.

Zverejnené:

Upravené: 28. februára 2021 o 13:01

141

Matovič
Premiér Igor Matovič, foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

SITA

BRATISLAVA – Podmienky lockdownu na Slovensku sa už príliš sprísňovať nemôžu. V diskusnej relácii V politike televízie TA3 to skonštatoval predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO). Podľa premiéra by teoreticky bolo možné zatvoriť fabriky, ako zdôraznil, to však nikto urobiť nechce.

„Sú ľudia a aj časť tej vedeckej obce, ktorí hovoria, že toto je jediné riešenie v tejto situácii, na druhej strane si myslím, že by sme mali vyčerpať všetky ostatné možnosti, ak by sme k takémuto zásadnému kroku pristúpili,“ povedal Matovič. Podľa premiéra je v súčasnej situácii dôležité, aby ľudia rešpektovali aktuálne platné opatrenia. „Ak by sme dnes dodržiavali iba úplne základné opatrenia ako rúška, umývanie rúk, odstupy, tak by sme tu nemali také množstvo prípadov,“ povedal Matovič s tým, že opatrenia dodržiavajú možno dve tretiny ľudí a jedna tretina ich nedodržiava.

Predseda vlády sa tiež zastal ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO), ktorý podľa neho „bojoval za zdravie a životy“ a už na jeseň požadoval sprísnenie pandemických opatrení. „Apeloval na ostatných ministrov, najmä na Sulíka (Richard Sulík, minister hospodárstva, pozn. SITA) a SaSku, sprísnime opatrenia,“ povedal Matovič s tým, že vláda nakoniec schválila kompromis.

Podľa premiéra by ešte dnes mala zasadnúť vláda a rokovať o opatreniach, na ktorých sa zhodli odborníci počas posledných štyroch dní. „Ten materiál, ktorý títo ľudia prijali, my dnes zoberieme do úvahy a vláda ho postupne bude napĺňať podľa uznesení, ako treba niektoré tie veci zmeniť,“ dodal premiér.

 

Čítajte aj: Krajniak: Ak OĽaNO navrhne výmenu ktoréhokoľvek svojho ministra, Sme rodina to bude rešpektovať

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA