Sociálne siete

DOMOV

Rodinu Kuciakovcov bude na súdoch zastupovať advokát Peter Kubina

Nový špeciálny prokurátor Daniel Lipšic v relácii televízie Markíza Na telo plus uviedol, že by sa svojej funkcie mal ujať do dvoch týždňov.

Zverejnené:

Upravené: 9. februára 2021 o 9:28

134

lipsic
Daniel Lipšic, zdroj: SITA/Branislav Bibel

SITA

BRATISLAVA – Rodinu Kuciakovcov bude na súdoch zastupovať advokát Peter Kubina. V diskusnej relácií televízie Markíza Na telo plus to uviedol novozvolený špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Dodal, že prípady, v ktorých vystupoval ako advokát, budú pokračovať aj naďalej, no jeho miesto prevezmú iní advokáti.

V prípade, že by sa počas svojej funkcie stretol s prípadmi, v ktorých sa v minulosti ako advokát angažoval, riešením sťažnosti by poveril svojho zástupcu. Tým bude zatiaľ Alexander Biro. Lipšic nevylúčil, že by na poste zástupcu špeciálneho prokurátora mohlo dôjsť k zmenám, dopredu však o tom hovoriť nechcel. Po nástupe do funkcie sa chce najprv oboznámiť s fungovaním prokuratúry a jednotlivými prokurátormi.

Funkciu špeciálneho prokurátora začne vykonávať po vymenovaní, ku ktorému by podľa jeho slov malo dôjsť v priebehu najbližších dvoch týždňov. Lipšic dodal, že funkciu zástupcu špeciálneho prokurátora by jeho bývalí protikandidáti Ján Šanta a Peter Kysel bezpochyby zvládli.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA