Sociálne siete

DOMOV

Orbán v Stredoslovenskej energetike? Sulík chce rokovať s maďarskými investormi

Zverejnené:

Upravené: 5. novembra 2021 o 9:43

721

Zdroj: Youtube

REKLAMA

GLOBALNEWS

Maďarska vládna strana Fidesz na čele s Viktorom Orbánom sa po novom chystá odkúpiť podiel v Stredoslovenskej energetike.

Aktuálny podiel štátu 51 percent zo Stredoslovenskej energetiky vlastní štát. Zvyšok patrí obchodnej spoločnosti EPH, ktorá ponúka svoj podiel na predaj. Záujem prejavila aj Nemecká firma EON a Český energetický závod. Maďarská firma MVM, ktorá je  považovaná za vplyvného hráča v oblasti energetiky, však zatiaľ dala najvyššiu ponuku.

Prečítajte si tiež: Biden zaspal na summite, Trump reaguje: Ani on to nedokázal počúvať!

MVM je vplyvným hráčom vo svete energetiky už dlhšiu dobu a vo svojej expanzii nepoľavuje ani teraz. Minulý rok začala pôsobiť aj v Českej republike – MVM vtedy zaplatila najviac spomedzi všetkých uchádzačov.

Slovenská diplomacia chce, aby vláda zaujala jednoznačné oficiálne stanovisko k tejto možnej transakcii. Minister hospodárstva Richard Sulík sa zatiaľ k predaju nevyjadril, nakoľko je služobne v Dubaji. Prostredníctvom svojej hovorkyne odkázal, že má v pláne rokovania s investormi.

Je možné, že odkúpenie podielu ovplyvní slovensko-maďarské vzťahy. Informácia o predaji podielu sa objavila po tom čo si maďarské vlády začali robiť zálusk na majetky juhu Slovenska. Záujem mali o budovy a pôdu.

Krištufkovej dlh vybaví Kollár: „Túto chybu beriem na seba“

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA