Sociálne siete

DOMOV

Premiér si pozrel Oravský hrad. Slovákov vyzval, aby dovolenkovali doma

Eduard Heger plánujete dovolenkovať na Slovensku, do zahraničia sa nechystá.

Zverejnené:

Upravené: 2. júla 2021 o 18:08

155

Eduard Heger - predseda vlády SR

REKLAMA

Tlačová správa

BRATISLAVA – V rámci pracovného výjazdu na sever Slovenska navštívil včera premiér Eduard Heger Oravský hrad. Prezrel si hradnú expozíciu a symbolicky ho povýšili do šľachtického stavu. Vyskúšal si, ako sa v dávnej minulosti udeľoval titul „pán veľkomožný“.  V tlačovej správe o tom informoval Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Heger si však Oravský hrad nevybral náhodou. „Máme pred sebou letné mesiace, ktoré sú obdobím oddychu a zaslúženej dovolenky. Prosím, majme na pamäti, že doma na Slovensku je pre nás stále najbezpečnejšie,“ povedal Eduard Heger. Epidemiologická situácia v obľúbených turistických destináciách stále nie je bezproblémová. Cieľom premiérovej návštevy Oravského hradu preto bolo podporiť domáci cestovný ruch a ukázať, že aj u nás na Slovensku máme množstvo zaujímavých lokalít či atrakcií, ktoré sa oplatí vidieť a zažiť. „Máme všetko, čo reálne k oddychu potrebujeme. Nádhernú prírodu, hory i vodu. Dobré služby a bezpečie,“ uviedol ďalej premiér a oznámil, že svoju dovolenku určite strávi na Slovensku.

Predseda vlády pripomenul, že turizmus, reštaurácie či ubytovanie počas pandémie utrpeli ťažké straty. „Je v našich spoločných silách, aby sme týmto sektorom pomohli. Nezabúdajme, že každé euro, ktoré minieme na Slovensku, je pomocou aj pre našu ekonomiku,“ zdôraznil.

Počas návštevy Oravského hradu premiér vyskúšal všetky možnosti, ktoré turistom ponúka. „Návšteva Oravského hradu bola pre mňa príjemným zážitkom a verím, že toto leto si ho rovnako užije čo najviac Slovákov,“ uzavrel Eduard Heger.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA