Sociálne siete

DOMOV

Bratislavská polícia cez víkend kontrolovala dodržiavanie zákazu vychádzania

Zverejnené:

Upravené: 29. novembra 2021 o 10:08

316

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

REKLAMA

GLOBALNEWS

Pokuty sa môžu vyšplhať až na 1000 eur, varuje polícia.

„Počas uplynulého večera a noci sme zaznamenali po 20.00 h v meste aj zabávajúcich sa ľudí pred podnikom v centre mesta, niekoľko osôb na ceste zo zamestnania a dve cudzie štátne príslušníčky, ktoré o aktuálnych opatreniach nemali vedomosť,“ priblížila polícia na svojej facebookovej stránke.

Nový variant koronavírusu „Omikron“ znepokojuje svet. Čo o ňom vieme?

Policajti v súvislosti s požívaním alkoholu na verejnosti po 20:00 uložili blokové pokuty, ktoré boli zaplatené na mieste. Otvorený podnik bude podľa slov polície oznámený regionálnemu úradu verejného zdravotníctva.

PZ SR opätovne upozorňuje, že v zmysle zákona môže uložiť za priestupok spáchaný počas mimoriadneho alebo núdzového stavu pokutu v blokovom konaní až do výšky 1000 eur. V správnom konaní môže kompetentný orgán uložiť pokutu maximálne 1659 eur.

Polícia uviedla, že dve ženy, ktoré sú občiankami cudzej štátnej príslušnosti a ktoré hliadka kontrolovala po 22. hodine na Obchodnej ulici v Bratislave, boli vyriešené napomenutím. Osoby vracajúce sa zo zamestnania polícia legitimizovala a po preukázaní sa potrebnými dokladmi mohli pokračovať v ceste.

Najvyšší súd odmietol Majského dovolanie, ostáva tak naďalej vo väzbe

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA