Sociálne siete

DOMOV

POZOR: Pri bratislavských Vajnoroch videli medveďa

Zverejnené:

Upravené: 8. júla 2022 o 13:24

258

Zdroj: sciencephoto.com

REKLAMA

Globalnews

Pri bratislavských Vajnoroch videli v uplynulých dňoch medveďa. Potvrdila to aj mestská časť. O pohybe zvieraťa informovali Zásahový tím pre medveďa hnedého.

 „Išlo o medveďa hnedého. V celom pohorí Malých Karpát sa podľa všetkého ojedinele vyskytne aj táto šelma, stretnutie s ňou je však vzhľadom na rozľahlosť územia veľmi vzácne a nie je dôvod na paniku,“ uviedla vajnorská samospráva.

„Informácie aktualizujeme a v prípade nových skutočností budeme informovať,“ uviedla mestská časť. Návštevníkom lesov odporúča dodržiavať štandardné pravidlá bezpečnosti a najmä pohybovať sa po vyznačených turistických chodníkoch a cyklotrasách.

Hrozivá zrážka pri Lučenci má jednu obeť

Mesto s ochranármi v tom čase verejnosť upokojovali, že pohorie Malé Karpaty disponuje dostatočnými zdrojmi potravy na to, aby sa medveď uživil a nebol odkázaný vyhľadávať potravu v blízkosti ľudských sídiel. Počas prechádzok do lesov, kde je možný výskyt medveďa, radili správať sa primerane hlasno a nevchádzať do neprehľadného terénu či krovín.

„Uvedené zásady je vhodné dodržiavať v regióne Malých Karpát a Záhoria aj v súvislosti s výskytom diviakov, s ktorými môže človek tiež zažiť konfliktné strety,“ uviedla v tom čase Správa CHKO Malé Karpaty. Pripomína, že medveď hnedý je zákonom chránený.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA