Sociálne siete

DOMOV

UPJŠ sa stala najlepšie hodnotenou slovenskou univerzitou

V rebríčku The Emerging Economies University Rankings 2021 obsadila 201-250 miesto, čím sa potvrdila kvalita poskytovaného vzdelania a vedeckého výskumu.

Zverejnené:

Upravené: 18. marca 2021 o 15:59

150

large priscilla du preez n Fxh L Mmgc unsplash Studenti aaeddb
Ilustračné foto, zdroj: Unsplash

REKLAMA

SITA

KOŠICE  – Univerzita Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach sa v najnovšom medzinárodnom rebríčku The Emerging Economies University Rankings 2021 umiestnila najlepšie z pomedzi šiestich hodnotených slovenských univerzít. Obsadila 201 – 250 miesto, čím sa potvrdila kvalita poskytovaného vzdelania a vedeckého výskumu. Informoval o tom hovorca UPJŠ v Košiciach Tomáš Zavatčan.

The Emerging Economies University Rankings 2021 hodnotil učebné prostredie, objem, príjem a reputáciu vedeckého výskumu, jeho vplyv na citácie, internacionalizáciu univerzitného prostredia či prenos znalostí z praxe. Oproti umiestneniu v minuloročnom rebríčku sa UPJŠ výrazne posunula z umiestnenia 301 – 400. Zo stredoeurópskeho regiónu sa najlepšie umiestnili Karlova univerzita v Prahe a Semmelweis University v Budapešti.

Potenciál druhej najstaršej univerzity a jej piatich fakúlt, ktoré poskytujú zázemie domácim a zahraničným študentom či vedeckým výskumníkom z viac ako 50 krajín sveta zvyšuje aj Technologický inovačný park (TIP UPJŠ) ako centrum vedecko-technologickej excelencie v oblasti biomedicíny, biotechnológií, informačných technológií a pokročilých materiálov. Cieľom TIP UPJŠ je pomôcť k rastu národného hospodárstva a zvýšeniu zamestnanosti poskytovaním výsledkov výskumu priemyselným odvetviam.

„Napredovanie vo vzdelávaní a vedeckom výskume je prioritou a východiskom k riešeniu naliehavých aktuálnych i budúcich problémov. Dobre vynaložené investície na budovanie modernej infraštruktúry a dosiahnuté výsledky by mali byť záväzkom pre konkurencieschopnosť celého regiónu v budúcnosti,“ uviedol rektor UPJŠ v Košiciach Pavol Sovák.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA