Sociálne siete

DOMOV

FICO: Rozhodovanie Najvyššieho súdu o Bödörovej väzbe nebude nestranné

Zverejnené:

Upravené: 20. januára 2022 o 12:52

397

Zdroj: Facebook / Robert Fico

REKLAMA

Globalnews

Robert Fico i obhajcovia obvineného podnikateľa Norberta Bödöra tvrdia, že rozhodovanie Najvyššieho súdu o jeho väzbe nebude nestranné. Informovali o tom Hospodárske noviny.

Poukazujú na sudcu Juraja Klimenta a jeho rodinný vzťah s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorého podozrievajú z manipulácie v kauzách Očistec a Judáš. O Bödörovej väzbe má Najvyšší súd rozhodovať vo štvrtok.

„Celý návrh prokurátora je účelový, nesprávny, nezákonný. Má to slúžiť len na to, psychicky zlomiť Norberta Bödöra,“ skonštatoval Para.

Podľa Fica chce prokurátor za každú cenu dostať Bödöra do väzby. Kritizuje, že v prípade má rozhodovať Kliment, ktorý sa podľa Fica „otvorene hlási k politike OĽANO“, pričom v minulosti bol ich nominantom na člena Súdnej rady SR.

Michal Šimečka sa stal podpredsedom Európskeho parlamentu

Bödör a jeho obhajcovia Pavol Gašpar a Marek Para zároveň deklarovali, že sa nechystajú vyhýbať hlavnému pojednávaniu v kauze Dobytkár. Bödör hovorí, že konania voči nemu sú zmanipulované. Upozornil na pochybenia prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry a tvrdí, že je pripravený preukázať svoju nevinu.

Bödöra minulý týždeň najskôr prepustili z väzby v ktorej bol približne rok a pol pre kauzu Dobytkár. NAKA ho však o pár hodín neskôr znova zadržala v súvislosti s kauzou Judáš. Bödör v nej má byť stíhaný za korupčnú trestnú činnosť.

Cez víkend Norberta Bödöra prepustil Špecializovaný trestný súd zo zadržania na slobodu. Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor podal sťažnosť. Rozhodovať bude preto NS SR.

Opozícii nevyšla snaha, aby parlament vypísal referendum o dohode s USA

Poslanec Národnej rady (NR) SR zo strany Za ľudí Juraj Šeliga považuje vyjadrenia Fica za zastrašovanie sudcov. Tvrdí, že chce ovplyvniť ich rozhodovanie.

„Odmietam, aby líder najsilnejšej opozičnej strany hrubým spôsobom, deň pred rozhodnutím o väzbe Norberta Bödöra, útočil na sudcov, zastrašoval ich a osočoval ich so snahou dosiahnuť ich vylúčenie z rozhodovania vo veci. Je to neprijateľný nátlak,“ skonštatoval v stanovisku. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková počas rokovania vlády uviedla, že ide o záujem politikov ovplyvňovať konanie, čo považuje za nešťastné.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA