Sociálne siete

ZAHRANIČIE

V Taliansku zomrel predseda Európskeho parlamentu David Sassoli

Zverejnené:

Upravené: 11. januára 2022 o 11:07

199

zdroj: europarl.europa.eu

REKLAMA

GLOBALNEWS

V utorok vo veku 65 rokov zomrel predseda Európskeho parlamentu David Sassoli.

Ten bol od 26. decembra hospitalizovaný v nemocnici v Taliansku. Agentúre DPA to potvrdil Sassoliho hovorca Roberto Cuillo.

MIČOVSKÝ ODCHÁDZA Z KLUBU OĽaNO: Hnutie stratilo jeho dôveru

Podľa nemeckej rozhlasovej stanice Deutsche Welle Sassoli zomrel po „vážnych komplikáciách“ v súvislosti s jeho imunitným systémom. „Predseda Európskeho parlamentu David Sassoli zomrel 11. januára o 01.15 h v nemocnici v talianskom meste Aviano, kde bol hospitalizovaný,“ uviedol na sociálnej sieti Cuillo.

Cuillo v priebehu pondelka oznámil, že Sassoli pre hospitalizáciu zrušil všetky svoje oficiálne aktivity. „Hospitalizácia bola nevyhnutná pre závažné zdravotné komplikácie spôsobené dysfunkciou imunitného systému,“ uviedol Cuillo vo vyhlásení pre médiá.

Dočkajú sa v roku 2022 učitelia zvýšenia platov? Minister školstva reaguje

David Maria Sassoli sa narodil 30. mája 1956 vo Florencii. V 70. rokoch minulého storočia vyštudoval politológiu na Florentskej univerzite. Začínal ako agentúrny novinár a neskôr pracoval pre rímsky denník Il Giorno.

Do politiky vstúpil v roku 2009, stal sa členom stredo-ľavicovej Demokratickej strany, za ktorú v tom istom roku úspešne kandidoval za poslanca EP. Získal viac ako 400 000 hlasov. V roku 2013 sa uchádzal o post primátora Ríma, vo voľbách ho porazil Ignazio Marino.

Za predsedu Europarlamentu bol zvolený 3. júla 2019.

Požiar obytného domu v New Yorku si vyžiadal 19 mŕtvych vrátane 9 detí

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA